• gecenin şiiri

  .
  Acını yaşa
  Öfkeni de yaşa
  Ve seyret
  Kendini sakın bastırma
  Öyle suyun üstünde akan yaprağa bakar gibi bak
  Seyret, uzanıp onu almaya kalkışma
  Kendini suçlama, başkalarını da suçlama
  Olacak olandan kaçınamazsın
  O yüzden, hiç bastırma kendini
  Baskılama.
  Çünkü insan, bastırdığı duygunun esiri olur.
  cahit zarifoğlu.
  13 ... kedibirisi
 • sözlükte tecavüzü meşrulaştıran yazarların olması

  .
  Üzülerek söylüyorum ki tecavüzcü meşrulaştıran çok fazla yazar bulunuyor sözlükte. Daha geçtiğimiz günlerde küçücük bir çocuğa tecavüz edildi, erkek çocuklarına tecavüz edildi, yaşlı insanlara tecavüz edildi. Hangi akla hizmetle dekolte giyenin tecavüzü hak ettiğini ima edebilirsiniz -kaldı ki ima bile etmiyorlar, direkt söylüyorlar-

  Çok üzücü. Toplumumuz ve sözlük adına çok üzücü. Bu potansiyel tecavüzcülerin sözlükten temizlenmesi gerektiğine inanıyorum.
  28 -8 ... howl
 • kedi

  .
  kimseye bir kötülükleri dokunmamalarına rağmen tuvaletlerini yapacak bir alan bulamayınca bulundukları yere yaptıkları için, sıcak bir yer bulamayınca bahçelere, balkonlara sığındıkları ve arabaların motorlarına girdikleri için, sevilmek istedikleri ama insanın iyisini kötüsünü ayırt edemedikleri için tabakhaneye bok yetiştirir gibi araba süren tipler tarafından ezilip ortada bırakılan veya çöpe atılan, kedileri oyun malzemesi hâline getiren ailesinin kendilerine hayvan sevgisi aşılamamış şımarık çocuklar ve sokak hayvanlarının yaşam alanlarını işgal edip onları istemeyen şahıslar tarafından şiddet görüp, işkence ile zehirlenerek katledilen ve sosyal medyada fotoğraflarının paylaşıldığından habersiz insanlara karşı yaşam savaşı veren canlar.

  4 senedir mahalleli tarafından istenmemelerine rağmen tek başıma 50'ye yakın baktığım, tedavilerini özelde yaptırmaya çalıştığım kimi hasta ve engelli olan kedilerden 7-8 aydır ard arda 25'i zehirlenerek öldürüldü. başlarda bilinçsiz bir şekilde yapıldığını düşündüm, insanlar yardım etmek istiyor herhalde ki kalan yemekleri veriyorlar ve bunlar da onlara dokunuyor dedim ama bu olaylar sıklaşınca ve bugün 1 günde 2 kedimi daha gömünce bunların birileri tarafından yapıldığını anladım haytap yetkilileri ile iletişime geçtim pazartesi gerekli yerlere gidilecek ve gerekenler yapılacak.

  çalıştığım zamanlar maaşımın çoğu onlara gidiyordu, işsiz kalsam da aç bırakmamaya çalışıyorum, maddi yönden çok zorlandığım zamanlar aç kalıyorlar ve insanlar ne verirse yiyiyorlar. bu parasızlığın içinde evimde hiçbir zaman pişmeyen et ve tavuk suyu uzun zamandır onlar için kaynıyor içlerine ekmek doğrayıp veriyorum, çorbaları da aynı şekilde, yoğurdu da sıvı hâle getirip ekmekle aynı şekilde veriyorum, özel olarak ot haşlıyorum, makarna yapıyorum, en iyisinden kuru mama alıyorum yeter ki küflenmiş, kokuşmuş, yıllanmış artık yiyecekleri yemesinler diye.

  ama yemek veremediğim, bir şey yapamadığım veya alamadığım zamanlar ölü olarak buluyorum. kimse kedileri sevmek zorunda değil ama bu onlara işkence çektirmeyi veya öldürmeyi gerektirmez. insanın insana olan düşmanlığını anlarım ama insanın hayvana olan düşmanlığını anlamam.
  58 -1 ... arabeskkadin
 • ismi unutulan filmler

  .
  tibb, kabus gecesi o.

  ismi unutulan filmler
  ismi unutulan filmler
  1 ... aslolan fenerbahce dir
 • bir çocuğa neden tecavüz edilir

  .
  Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama..
  Dünyanın her yerinde herhangi bir canlı düşünün. Veya kendinizi de düşünebilirsiniz. Bir insan ki bulüğ çağında kendi kontrolünde olmayan bir anatomiye sahip. Genel olarak 14-15 yaşlarda etkili bir şekilde çıkar ortaya cinsel arzular bu anatomiye bağlı olarak. Söz dinlemez, öldürseniz geri çekilmez bir yapıdır bu. Ülkenin refahına göre şekil alır çünkü kurallar vardır yasaklar vardır önünde. Ya rahatsındır ya da ne olursa olsun suç işler cezanı alırsın.
  Bizim ülkemizde en başta din ve namus denen yaratıklar vardır. Önüne geçmiştir cinsel yaşamın, hayatını mahvetmiştir. Genelde evlenmeden cinsellik cezalıdır bizim ülkemizde ve diğerlerinde. Enazından 20 yaşına gelmeden evlenemezsin. Ateşten kadına kıza dokunamazsın. Üstte yok başta yoksa ki hele kimse sevmez seni, evlilikse hayal paran yoksa nasıl evleneceksin kendine bakacak durumun yok. Ama öyle ya da böyle cinsel arzular önde gelir. Sevgilin varsa yasaktır dokundurmaz, nişanlın bile dokundurmaz. Hatta bazen karın bile kapris yapar vermez. E suçlar, aldatılma kaçınılmaz olur neticede. Çünkü herkes birbirini mutsuz etmek için yarış yapar halde benim ülkemde. Güzel bir kıza yaklaşmayı bırak uzaktan baksan ters ters bakar sana benim ülkemde. Güzelsin desen yersin küfürü, belki çantayı ve hatta etrafta fırsatçılar saldırabilir sana kan gövdeyi götürürcesine. Bir kadınla birlikte olup ayrıldıktan sonra kadın ‘’beni kullandı’’ deyivermiştir. Kullanılmak erkeğe mahsus bir şey olamaz çünkü benim ülkemde. Kullanılan hep kadındır.
  Bir erkeğin mahvedilmiş hayatı kadına patlatılır, kadınınki de erkeğe.
  Toplumca böyle sınırlanıdırlmış, yasaklanmış bir ülkede çocuklara tecavüz, kadına tecavüz, hayvanlara kadar tecavüzleri duymaktan kurtulamayacağız asla.
  Türkiye’de böyledir, Afganistan’da, Hindistan’da, Pakistan’da, Arap ülkelerinin bazılarında değişmez bu facialar hep benzerdir.
  Ama gelişmiş ülkelerde, Rusya’da, yoksul ve eğitimsiz olsa bile Uzakdoğu ülkelerinde, Orta Amerika ülkelerinde böyle facialar duyamazsınız hiç, yasak yoktur cinsellik üzerine ki buna rağmen saldırılar olmaz buralarda kolay kolay.
  Yanında erkek bile varken gülümseyip hatta ‘’çok güzelsiniz’’ diyebiliyorsunuz buralarda. Ve etrafınızda gören duyan herkes bizdekinin tam tersine ortak olabiliyor bu gülümsemelere. Anlatmakla bitiremem zaten dünyanın her tarafında benim gördüklerimi.

  Hepimizin duyduğu Adana faciası; 4 yaşında çocuğa tecavüz ediyor 20 lik herif. Azmış işte, düğünde şalvarlı da olsa kadınları uzaktan izleyip dururken. Yukarı çıkıp belki de mastürbasyon yapacakken çocukcazı gördü, zaten savunmasız ve uyur vaziyette iken. Kimse de yok . Akıl baştan gitmiş bacaklarının arasına geçmiştir beyin. Olan olmuş tabiki. En sapık en cahil dediğimiz insan bile suç işlemek, hayatını karartmak istemez bana göre bu uğurda sonunu aklına getirebilirse. Maalesef düşünemiyor. Ama bakın sorgulanıp tutuklanırken normal bir insan gibi açıklamalarda bulunuyor. Millet sokaklarda ‘’idam..! idam..! diye bağırıyor. Yani çözüm bu başka bir şey yok bizde.

  iyi bilinen Özgecan’a tecavüz olayındaki tecavüzcüyü bir başkasıyla yer değiştirdiğini farzetsen, gerçekte tecavüz eden kişi.. idam..! idam..! diye bağırıp küfürler edecektir olayı duyduğu yerde.

  Öte yandan 14-15 yaşındaki kızlara göz koyan, sulanan 60 lık adamlara bakın. Çünkü o yaşlarda görmemiştir cinselliği, belki ileriki yaşlara kadar. Geçmiş zamanla birlikte parası da varsa, güçlenmişse içinde kaldığı ukteyi yerine getirmek için sapık da olabiliyor, cani de olabiliyor düşüncesizce. ileriki yaşlarda daha dün yediğiniz dayağı unutursunuz ancak çocukluğunuzu asla unutamazsınız.

  Adını koyarsan hastalıktır veya sapıklıktır elbette. Lakin bana göre en büyük suçlu toplumdur. Herkes tertemiz doğar çünkü anasının karnından.
  Çocukları hep sevmek lazım ki yoksa başımıza bela olurlar, büyüdüklerinde..
  9 -4 ... n dakota
 • türk kızının seks anlayışı

  .
  "zevk almıyormuş" gibi yapınca nasıl bi masumiyet devşiriyor kadın bundan anlamak zor. mahallenin meryem anası olunca göğe daha mı kolay yükseliyor mesela? oysa erkek karşısındaki kadına gücünü hissettirebilmek ister. bilhassa seks, erkek için erkekliğini gösterebildiği nadir alanlardan olduğundan orada itilmekten fevkalade korkar. yataktaki şehvetin tecrübeyle ilgisi yoktur ki. yani tecrübeli bi kadın erkek tarafından neden; "orospu" olarak adlandırılsın? güdüsel bi şey bu bilakis. o adamı arzuluyor olmanın belirtisi. onu istemenin, onun tarafından öpülmeyi istemenin, onun tarafından doyurulmayı istemenin nesi kötü?

  erkekler muhteşem varlıklardır. bunu, onlara olan hayranlığım nedeniyle beyan etmiyorum. güzelliklerini görebiliyorum ve istedikleri şeyin sadece tamamlanmak olduğuna eminim. kadınların bunu anlayamaması korkunç.

  kan verir gibi uzanıp; "hadi çabuk bitir dizim başlayacak" bakışları atmak seksi ciddiye almadığının da kanıtı kadın tarafının. belki de toplumsal olarak ona bu öğretildi. hak vermek lazım. fakat toplumsal öğretilerin ihlal edildiği nadir yerlerden biridir yatak; orada sen ve o, biz olmanın ihtişamını tadarsınız. hayvani olsun olmasın, fanteziye müsaade edilsin edilmesin, erkek orada gücünü göstermek ister; acıtmak, hükmetmek, özür dilerim ama bağırtmak, zevk aldığınızı görmek ister.

  yatakta bile reddedilmek... bu çok çok çok mide bulandırıcı bi şey. o muhteşem anın başka bi şeye, bi kurguya ya da eğlenceye tercih edilmesi erkeği incitiyor. kendini değersiz hissediyor.

  erkekler yatağa çok önem verirler bunu anlamak gerek. orada onun kalbini de kazanabilirsiniz, saygısını da, gücünü de. yeter ki sizi hak ettiğini ona hissettirin. bu bazen bi orgazm anıdır, bazen bi iltifat, bazen bi küçük öpücük.
  14 -4 ... ilalabart
 • hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

  .
  T i b b
  hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor
  7 -1 ... bedreddin
 • kedilerinbabasi57

  .
  neler dönmüş burda yahu.

  ne tutarsa diye kız erkek karışık artı fav yürümüştüm. ifşa etmeseydiniz t i b bi düşürmek üzereydim.

  hesabımı silip gidiyorum, bu utançla duramam.
  11 -7 ... kedilerinbabasi57
 • kocasına kahvaltı hazırlamayan kadın

  .
  Dilberay' ın deyimiyle, " zorunda mıyım" dedirtir.

  Yok yok şaka, hakedene hazırlanır elbette, pişiler, katmerler yapılır, kayısı kıvamı yumurta hazır edilir, en has tereyağına, en özel ballar sürülür de ağzına verilir, çayın en demlisi, sütün en kaymaklısı içirilir.

  O kahvaltı, çiçekli bòcekli , neşeli masa örtülerine hazırlanır, hatta minnoş notlar bırakılır tabağına bee...
  Hey yavrum heyyy!

  Ama hak edene!
  Ne yiyeceğinizi kendiniz belirlersiniz beyler!
  Bu bilgi de, size kıyağım olsun!
  Yazın bi kenara.
  9 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
 • sartre beauvoir camus

  .
  ne demiş diye bakmak için engeli kaldırmadan entryini görebilmek adına açtım.

  bir felsefe grubu öğretmenini sokrates'in facebook üzerinde paylaşılan sözleriyle, tripvari atarlarla hırpalayamazsın.

  aynı sokrates bilginin doğuştan geldiğini de savunur.

  fakat senin zihninin 20 küsür yaşında olmana rağmen boş bir levhadan oluştuğunu görseydi kararından cayardı ben eminim *

  not : ya pihiiilii yaa niye siliyorsun entry'i eğleniyorduk :)
  1 ... sartre beauvoir camus
 • içimizdeki şeytan

  .
  Daha 2 hafta önce eşim şöyle dedi: Yky’ nin arka kapağa koyduğu metin için bile alınır bu kitap.
  'isteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticesi aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin: daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması... içimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu... içimizde şeytan yok... içimizde aciz var... Tembellik var... iradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var...' Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın 'kapana kısılmışlığını' gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, 'insanın içindeki şeytan'a keskin bir bakış.
  3 ... topumtufegimkelebegim
 • sözlükten kız düşürme büyüsü

  .
  istersen kız düşürme hilesi vereyim büyüyle uğraşma,Gta mı oğlum bu?
  4 ... seytaninpabucu
 • fıstıklı çikolata yiyen geyik

  .
  Colorado'da markete giren bir geyiğe fıstıklı çikolata verip dışarı çıkartmışlar, daha sonra tadını çok beğenmiş olacak ki bütün ailesini toplayıp tekrar gelmiş.
  fıstıklı çikolata yiyen geyik
  10 -2 ... caydaki dem
 • satranç

  .
  t i b b moralini bozma benimle oynadın az önce *
  2 ... chessplayer
 • en son sohbet edilen sözlük kızı

  .
  t i b b. başkası değil. yazmam lazımdı birader kusura bakma.
  edit: ya olm ne diye editliyon.
  3 ... yazar x
 • sözlük erkeklerinin fotoğrafları

  .
  Tibb sağ kol ile hellboy gibi görünüyor. Bir de nedense kendisinde Alper tipi var. Hatta çift l ile, allpeiir. Arda da olabilir bak. Fırlama bir arda gülüşü hakim. Ama içi dışı bir sanki. Profesyonel meriçler gibi taklacı değil. Sevgiler...

  Not: saygılı biri. Dürüst çocuk. Hiçbir sorunum yok kendisiyle. Kırılmayacağını düşünerek yazdım.
  7 -2 ... serenity painted death