• uludağ sözlüğün sanal seks yuvası olması

  1.
  evet arkadaşlar, görüyorsunuz ki özel mesajlarda milletin çükleri memeleri havalarda uçuyor. ve üstüne bir de bu yazarlar teşhir ediliyor. aynı zamanda teşhir edilen yazarların birçoğu ahlak bekçisi, yobaz vs tipler. sen nelere kadirsin tanrım.

  geçen bi abi tavlada kız düşürdüğünü ve çoğu ile seviştiğini anlattı. o bile şurada yaşanan durumlardan daha makul geldi. adam sevişiyor en azından. sizlerse ısrarla cinsinin ne olduğu belli olmayan insanlarla takılıyorsunuz. jejeje

  bir de bize laf sokarlar fotoğraf atıyoruz diye. biz en azından samimiyiz gardaş, yürüdük mü yürüdük deriz. memelerimizden alırız kuvveti, möhkemizdir yani.asfplgh
  10 -3 ... t i b b
 • 25 cm lik çift penisi olan adam

  1.
  Hayallerimi çalmış piç. Kombo yaparak sevişiyordur. Ayıp çok ayıp.
  -4 ... t i b b
 • seni sevmiyoruz diye mesaj atan yazar

  1.
  az önce tüm sözlük adına çok kırıcı şeyler söyleyen ve beni bu subjektif entryyi yazmaya zorlayan; sabah sabah yeni uyanmışken ve güzel güzel uyumuşken, hatta kaşar salam kombolu tostumu yerken beni üzmeyi denemiş lakin üzememiş yazardır. neyse ki sözlüğe girerken beynimi çıkarıp gardropa asıyorum.
  6 -6 ... t i b b
 • serenay sarıkaya ölünce yanacak mı

  1.
  yanacağı kazanın altına girer kendimi yakar, onu da yakarım.
  cehennemdeysek hep beraber hacı. alev alsın,
  1 -1 ... t i b b
 • mutsuzluğu gözlerine yansıyan insanlar

  1.
  bazı insanlar ne kadar saklamaya çalışsalar da gözlerine, bakışlarına bir hüzün çöker; ne kadar neşeli görünmeye çalışsalar da "sen neden böyle bakıyorsun" sorusuna maruz kalırlar. bugün öylesine üzüldüm ve yıkıldım ki, sabahtan akşama kadar çalıştığım yerde ruh gibi gezdim. abartmıyorum tam olarak 190 kişinin çalıştığı yerde 100 insana neden mutsuz baktığımı anlatmak zorunda kaldım. oysa güçlü, dik bir duruşum var, kalıplı da sayılırım. ama işte gözler insanı çok ele veriyor. bir gün modum düşse herkes yakalıyor. galiba orman yoluna atlayıp da far görünce donakalan fare gibi bakıyorum. gözlerde yaş, boğazda yumru. bok gibi bir şey, kalbin sıkışır, öldüğünü hissedersin ölmezsin, atıp kendini dışarı bir yere atıp uyumak istersin, uyursan geçer filan. sanırım depresyona girdim ya da giriyorum. onu da yeneriz sıkıntı yok.
  4 -4 ... t i b b
 • müslümanların pratikte deist olması

  1.
  deizm genel olarak bir tanrının olduğunu ve bu tanrının evrene müdahil olmadığını, her şeyin kendi kendine geliştiğini iddia eder. bazı deistlerse tanrı bilinemediği için evrene müdahil olabileceğini söyler. bozuk saat ve usta örneği verenlere ise; ortada bir tanrı varsa ve bu mutlak kudret ve her şeye gücü yeten ise bozuk saatin orada ne işi var? yapamamış mı saati düzgünce? sorusunu sorar deizm. müslümanlar ısrarla evrene müdahil bir tanrının olduğunu iddia ederler. ama müdahale esasını onlar da bilmezler. mesela iki adam aynı anda sadaka verdiğinde ve şans eseri ikisine de araba çarpıp biri öldüğünde, kurtulan için "verilmiş sadakası varmış" denir ve diğeri için aynı şey söylenmez. zira tanrının neye göre müdahale ettiğini çıkaramazlar ve kader derler. yine aynı şekilde dünyada işlenen bazı suçlara tanrının o an müdahale etmediğini ve ahireti beklediğini söyler. yani o sıra evrene karışmıyor, kendileri de pratikte deist. her inanç bir diğerinden bir parça taşır.
  2 -2 ... t i b b
 • evrende bir şeyi yok etmenin imkansız olması

  1.
  içinde bulunduğumuz, aslında aynı atomdan olup tek bir parça olduğumuz şu evrende hiçbir şeyin yok olmaması. bir insan öldüğünde ya da herhangi bir şey aktif olarak varlığını kaybettiğinde yok olmuyor aslında; ya toprak oluyor ya da başka bir şey, sonuna kadar oluyor ama. ölüyorsun, böceklere yem, çiçeklere öz, keçilere ot, çocuklara süt oluyorsun, belki gübre oluyorsun ama sürekli bir faydan oluyor evrene. bir şeyi yok etmek için evrenin sonuna gitmek ve lıps diye suya atar gibi dışarı atmak lazım. bu ne mümkün. eşkıya filminde baranın, şener şen'in dediği üzre;"korkma. toprağa gideceksin. sonra toprak olacaksın. sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin. oradan özüne ulaşacaksın. çiçeği özüne bir arı konacak belki. belki o arı ben olacağım."
  3 -2 ... t i b b
 • gençlerin geleceğini çalan yaşlı seçmenler

  1.
  45-60 yaş arası hipnoz olmuş, savunduğu partinin hiçbir hatasını kabul etmeyen, 1000 lira için oyunu satan, bu 1000 liranın devlet tarafından, halkın vergileri tarafından değil de; bir siyasi lider tarafından kendilerine bahşedildiğini düşünen, bütün gün tek bir farklı ses duymadan; onlarca farklı kanalda, onlarca yandaş ismi dinleyip hipnoz olan seçmen geleceğimizi çalıyor. bizler doğmamışken yaşanan kötü günleri görmedik. bugünler o günlere göre kendilerine cennet gibi gelse de, bizlere onların geçirdiği zor günlerin tıpkısının aynısı gibi geliyor. dünyanın en stresli gençleriyiz. yaşıtlarımız refah içinde geziyor, okuyor, öğreniyor, hayatın tadını çıkarıyorken bizler siyaset konuşmaktan, çok dindar görünen kesimin oy çalacağından korktuğumuz için sandıkların başında bekleme muhabbetleri yapıyor, ağarttığımız saçlarımızı daha da ağartmaya devam ediyoruz. bir ülke düşünün ki gençlerine daha çok rahat ettirmek yerine 18 yaşındaki gençlerin vekil olabilmesinin önünü açıyor, onlara huzurlu bir hayat vermek yerine, onları bok püsür bir sistemin içine daha çok çekiyorlar. 1500 lira ile geçinemeyen, emekli olmasına rağmen hala çalışıp, gizli işsizlik oluşturup gençlerin önünü kesen, evine bir maaş girdiğinde yoksulluğu bırak açlık sınırında olacak insanların hayatın mükemmel olduğunu iddia ettiği bir türkiye'de; insanların pazarda soğanın, patatesin daha ucuzunu bulmak için daha fazla dolandığı bir ülkede,gençlerin mutlu olmadığı bir ülkede gençler artık ağırlığını göstermeli. ve gençler bu ülkenin büyük çoğunluğu. vaatlerini gençlere göstermeyi yeni akıl eden partilerin vizyonsuzlukları sandıkta değerlendirilmeli.
  28 -6 ... t i b b
 • still i n c e

  1.
  https://www.youtube.com/w...74G-gw0QM&app=desktop+

  muazzam bir çalışma.
  1 -1 ... t i b b
 • insanın diğer canlılara göre daha geç yürümesi

  1.
  yeni doğan bir insan yavrusunun yürümesi için aylar geçmesi gerekiyorken atıyorum bir zürafanın yavrusu daha doğar doğmaz yürümeye başlıyor. memelilerin yavruları anne karnında fazlaca gelişir. ve hayvanların bulunduğu şartlara ayak uydurması için ortama çabuk adapte olmaları gerekiyor. evrim bunu nasıl açıklıyor çok merak ediyorum açıkçası. ilkel çağlarda insan da çabuk adapte olmak zorundaydı.

  edit: yeni doğan bir ceylan yavrusu hemen yürüyorken, insan 6 ay civarı bir sürede emeklemeye başlıyor daha. bu çabuk sayılmaz aslında ceylana göre.
  5 ... t i b b
 • eyvah tuvalet 2 lira oldu

  1.
  bre deyyuslar zamanında o tuvalet 1.000.000 lira idi... 2 lira olmuş, çok mu? rşesçpdgfğhknöopşkrdytghjmş
  4 ... t i b b
 • aslanla çiftleşmeye çalışan köpek

  ?.
  https://www.instagram.com/p/BjB6w6FnE4n/

  bu ne cesarettir yiğidim
  1 -2 ... t i b b
 • tatlıyı hiç sevmemek

  1.
  şeker düştüğü zaman vücut tatlı bir şeyler istiyor. bunu o kadar iyi dengeliyorum ki kendimi hiçbir zaman şekere muhtaç hissetmiyorum. sağlıklı beslendiğin ve düzenli uykun olduğu vakit şekerli hiçbir şeyi aramıyorsun. özellikle garip garip tatları olan çikolatalar ve cipslerden nefret ediyorum. onları yediğim gün midem bozuluyor, ishal oluyorum, kusmaya başlıyorum, ateşim çıkıyor, hastanelik filan oluyorum. cipsin kokusunu duyunca burnumda, bi tiksinti geliyor bana. bazı çikolatalarda da öyleyim. özellikle şu kit kat diye bi çikolata var, onu yeyince dişlerimi ağaç dallarıyla budamışım gibi hissediyorum. yerken kendimden geçeceğim iki tatlı var; biri şekerpare biri de baklava. onun dışında işlenmiş çüklatlardan hazzetmiyorum. zaten genel olarak yemek yemeyi sevmiyorum ben.
  4 -1 ... t i b b
 • kahvaltıda makarna yemek

  1.
  kilo almak için yapılan enteresan eylemlerden.
  -1 ... t i b b
 • sözlükte tanışıp evlenmemek

  1.
  böyle tanıdığım bir çift var. sözlükte hala paylaşım yapıyorlar. çok tatlı bir çift olduklarını düşünüyorum. sesli entry filan giriyorlar arada.

  çok yargılamamak lazım. artık herkes sosyal medyadan tanışıyor. instagram'dan tanışanları hor görmeyip sözlüklerden tanışanları hor görmek çok saçma. burada en azından fikirlerini belirten insanlara his besliyorsun, bir insanın fikirlerini sevdikten sonra onu tanıyıp muhabbeti ilerletmenin, hatta evlenmenin ne sakıncası olabilir ki? instagram'da yazı yazmayı bilmeyen kızlar var. şimdi sözlüklerdeki kızları-erkekleri hor görmeyelim, en azından güzel güzel yazıyorlar, fikirleri var, kendilerini ifade edebiliyorlar. lan düşündüm de çok mantıklı...

  evlenmek isteyen, qaslı bey seven qıslar eqqqlesin.

  edit: yanlış başlığa yazmışım ya la,
  siz bunu tanışıp evlenmek olarak okuyun,
  birkaç saniyenizi çalmış olabilirim, idare edin.
  6 -6 ... t i b b
 • bim in protein tozu satması

  1.
  bu haftaya özel fellas marka protein tozu ve protein bar satıyorlar. 15 lira gibi bi fiyata 5 ölçek protein tozu satıyorlar. tanesi 3 liraya geliyor. normal bi protein tozu alsanız ölçeğe bölseniz yine aynı para oluyor. başka bi yerden tek kullanımlık toz almaya kalksanız 6 7 liraya alırsınız, o açıdan çok uygun. sadece bu haftaya özelmiş, belki çok satılırsa tekrar gelir. azar azar toz almak isteyenler için iyi bir şey aslında. iki paket aldım. açıkçası tadı çok güzel olmasa da içilir. pötürlenmiyor da. idmandan sonra içilebilir bence. değerleri müthiş olmasa da maddi durumunuz çok yoksa kullanılabilir, ben beğendim açıkçası. protin bar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. çok zor çiğneniyor, çenemi ağrıttı, beğenmedim. ben toza 200 lira veremem ama 20 30 liramı değerlendirmek istiyorum diyorsanız alabilirsiniz.
  4 -1 ... t i b b
 • aldatmış erkek ölüdür

  0.
  ta ta ta öldün çık diyesim geldi amk. bilmiyorum hiç komik de değil.
  1 -1 ... t i b b
 • beklenen esprinin bir türlü gelmemesi

  1.
  bazı başlıklarda insanın canını muazzam bir seviyede sıkan durum.
  4 -1 ... t i b b
 • hakemler tarafından kollanmayan beşiktaş

  ?.
  ne yazık ki balondur...nihahahahahaha
  türkiye'de aynı pozisyon sarı kart alırdı herhalde.
  yabancı hakem isteyen fiko şimdi tffyi nasıl yalasam diye düşünüyordur.
  9 -3 ... t i b b
 • yunus emre nin cenneti istememesi

  1.
  "cennet cennet dedikleri,
  birkaç köşkle birkaç huri,
  isteyene ver onları,
  bana seni gerek seni."

  birçok insan tarafından kafir ilan edilmesine sebep olmuştur. cenneti az bulduğu, tanrıyı küçük gördüğü düşünülebilir ama samimi bir durum söz konusu, isteyene ver onu, ben seni istiyorum diyor. allah ile pazarlık eden, cennet için, huriler için inanan, cübbeli ahmet ve türevleri gibi şeyhcı şıhçı tiplerin yeterince zoruna gitmiştir. aklı fikri huri olan, ya tutarsa umudu ile "müslümanım" diyenleri kahretmiştir.

  islam'a sevmeyi, hakiki inancı, imanı aşılamaya çalışmıştır ve ters tepmiştir. ne kadar şaşırtıcı
  6 -2 ... t i b b
 • yeni şeyler getiriyorum