• bel fıtığı

  143.
  Bel fıtığını iyileştirmenin en net iki yolu vardır. Birincisi yüzmek. Yüzme bilmiyorsanız bile suda hareket etseniz müthiş iyi gelecektir. ikincisi ise beli kuvvetlendirmektir. fıtıktan dolayı bele pis kan birikir. Bir yandan bu kan ve disklerin baskısı sinirleri mahveder. Eğer egzersiz yapar ve belimize taze kan yollarsak ağrıları hafifletebiliriz. Mesela spor salonuna gittiniz, kol çalışırken kolunuzun şiştiğini ve damarlarınızın çıktığını gözlemlersiniz. Zorlanan bölgeye vücut kan pompalar. Bel de bu yüzden taze kana kavuşur. Bir de yağlı beslenmek disklerin arasında yağ birikmesine sebep olur, bu da daha az baskı demek. Güzel ve yağlı beslenin,egzersiz yapın, yüzün. iyileşecektir. Oturarak geçer demeyin. Daha kötü olur. Sonu da ameliyat. Ve tekrarlar.

  Çok canım yanıyor, intihara sevk ediyor demekle olmaz bu işler. Kalk biraz ters mekik çek, esne, yürü. Bu hayat böyle geçmez.
  1 ... t i b b
 • bir şairden bir cümle

  353.
  Bir güzele güzelliğini hatırlatmak isterdim, aynalardan evvel.
  4 -1 ... t i b b
 • yumurta

  333.
  Çoktan lüks olmuş. Üç günde 1 koli bitirmem lazım. Ayda 10 koli yapıyor. En ucuzu 15 lira. Ayda 150 lira yapar. Yılda 1800 lira. Eööh çüş. Sinirlerim bozuldu amınakoyim.
  3 -1 ... t i b b
 • anın görüntüsü

  35881.
  anın görüntüsü
  Saat sabahın beşi ve ben hala çalışıyorum
  17 -14 ... t i b b
 • anne

  2230.
  ben bazen düşünürüm, kafamda bir sürü senaryo kurarım. evdeki şu kadın ve çocuk olmasa, annem olsa, ohoooooo derim... şunu şöyle yapardı derim, bunu da böyle yapardı derim. başım götüm ayrı oynamaya başlar, çok mutlu hissederim. mesela annem bana bu sabah kahvaltı hazırlasa nasıl olurdu derim, bir durur düşünürüm, annem gelir gözlerimin önüne, eski, eski püskü evimiz gelir gözlerimin önüne, eteklerine saklandığım kadından daha büyük, kocaman oluşumu hatırlarım. o bana sımsıkı kemiklerimi sıkarcasına nasıl sarıldıysa, şimdi de ben ona öyle sarılabilirim derim. alırım onu kollarıma, sabahlara kadar uzun saçlarının sindiği yazmasını koklarım. ona sarılır uyurum. annem olsa, annem ben bir şeyi yanlış yaptığımda nasıl tepki verir diye düşünürüm, genelde hep aklıma bana yemek hazırladığı, beni sevdiği, zordayken bana nasıl yardım edeceği, aile oluşumuz gelir aklıma. bazen hastayken kimsenin umrunda olmadığımda hatırlarım, acaba bana nasıl bakardı diye sorarım kendime, bir sürü hayaller kurarım. kafamda bir bir çizerim. ben küçükken gecenin karanlığında çok kez onun silüetini çizdim gözlerimle. hep yaparım. beline kadar upuzun saçları ile yanıma yanaşır, alnımı öper, sonra da bembeyaz olup gider. içimde koskocaman bir özlem kabarır, böyle insanı öldürür öldürür diriltir. hayal ederim, deliririm, çok mutlu olurum; sonra bir üzülürüm, acıyla gülerim, gülümser pes ederim. belki bir gün içimdeki bu büyük, adını çok koyamadığım, özlem mi, çaresizlik mi ya da ne bileyim işte eksiklik mi, annesizlik mi olan o herhangi bir şeyin son bulacağına inanırım. anne çok güzel bir şey. ya da yokluğu çok acı, bilemiyorum.
  22 -9 ... t i b b
 • iyi insan kimlere deniyor

  44.
  bence iyi insan iyi olacağım diye kasmaz. iyilik genelde insanın hamurundadır. iyiliğin, iyi insanın tanımı ise bana göre çok açık: bir insan merhametli, vicdanlı, saygılı, utangaç, yaşadığı doğaya ihanet etmeyen, bilhassa hayvanları ve çocukları seven biriyse çok iyidir. böyle insanlar bunlarla övünmezler, farkında bile olmazlar. yaşarlar sadece. tertemiz kalpleri olur. kimseye kötülük etmezler. ne hak yerler ne de birini zor durumda bırakırlar. ay gibi parlarlar. bunların bir diğer güzel özelliği ise karanlığa aydınlık taşıyor oluşları sunay akın'ın tabiri ile. aydınlık aydınlıkta kalıyorsa; oradaki aydın, iyi insan aslında pek de iyi değildir. bir şeylerin değişmesini istiyorsak, güzel bir hayat ve çevre istiyorsak elimizdeki aydınlığı büsbütün karanlık tarafa sabırla taşımamız lazım.

  ayyyş sevgi kelebeği gibiyim amk bugün
  ama doğrusu budur.
  7 -1 ... t i b b
 • fatih terim

  6894.
  yine şapkadan tavşan çıkarıp bir yıldız yaratacaktır, şampiyonluğu alacaktır. kadronun yetersiz oluşuna takılmayın.
  6 -1 ... t i b b
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  46418.
  https://www.youtube.com/watch?v=qjnmKjXOSks+
  4 ... t i b b
 • dolar nasıl düşer

  74.
  bunlar kriz yönetmeyi bilmiyorlar ki;
  kapat bakalım incirlik üssünü, natodan çık, rusya ile yakınlaş, şangay beşlisine katıl, s400leri al.
  katılmasan bile, bunları yapacağız diye açıklama yap, o gün dolar asansör gibi düşer

  ama yok, illa gaz illa gaz, bütün suç papazda.
  2 -6 ... t i b b
 • uludağ sözlük

  21460.
  asıldığı kadın, bir başka yazarla sohbet ediyor diye hırsından ikisini de çaylak yaptıran yetkilileri barındıran interaktif sözlük platformu. neden bu sözlük düzelmiyor, neden bu kadar am göt meme muhabbeti var, neden bu herkes troll diye soruyor olabilirsiniz kendi kendinize. işte bunun sebebi yönetim. abazan apaçilere sözlüğü emanet edersen olacağı bu. ne demek kafana göre yazar çaylak etmek? ezik her yerde ezik abi.
  12 -2 ... t i b b
 • evli biriyle aşk yaşar mısın sözlük yazarı

  57.
  daha önce de söyledim; çükümü kökünden keserim ama evli bir kadına asla dokunmam. ben karakterime ters hiçbir şey yapamam, kendime olan saygımı yitiririm, yer bitiririm kendimi. asla. siz de yapmayın amınakoduklarım. tiksiniyorum sonra insanlardan.
  9 -2 ... t i b b
 • mesaja cevap vermeyen kıza yollanacak ikinci mesaj

  253.
  içimden "vay amınakoyduğumun orospusu" der, bir daha da mesaj atmam. ben kezbanlığa asla gelemem.
  6 -7 ... t i b b
 • sözlükte düzenli msj attığınız karşı cins sayısı

  47.
  Sanırım 5kadınla çok konuşuyorum. Hiçbirine yürümüyorum. Sohbet muhabbet.
  3 -2 ... t i b b
 • her sabah olağan kahvaltı menünüz

  2.
  5 yumurta beyazı
  100 gr yulaf
  1 tane salatalık
  3 tane vitamin.

  Düzende değilsem,
  3 tane zeytinli açma
  1 tane peynirli poğaça

  edit: arkadaşlar sapık mısınız? bunu neden bu kadar oyladınız ki?
  9 -14 ... t i b b
 • t i b b

  378.
  Bu nasıl sevmek aq. insan gibi sevsenize.
  13 -6 ... t i b b
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  46407.
  https://www.youtube.com/watch?v=AIruwzhozTc+

  mükemmel değil mi?
  3 -1 ... t i b b
 • sözlük kızlarına mesaj atmak

  7.
  moruk selamlar, mericiniz olarak bildirmek isterim ki başlığı açan yazar çok kibar, hoşsohbet bir arkadaş. kezbanlık mezbanlık söz konusu değil. birkaç kez sohbetimiz oldu, biliyorsunuz her sözlük kızı ile diyalogum vardır, gayet iyi bir arkadaş. onun dışında insan gibi yazıp ay pardon yürüdüğünüz birçok yazar cevap vermiyor, verince de kısa kısa veriyor. piyasanın amınakonmuş, arz talep dengesi alt üst olmuş. abazan arkadaşlarımız sözlük kızlarımızı o kadar şımartmışlar ki, olayın boku çıkmış. 15 yaşındaki ergen "seni yalamak istiyorum" diye bir mesaj atarsa, olacağı bu.

  selam ve meriç alper ile.
  7 -7 ... t i b b
 • sözlük erkeklerinin elleri

  418.
  sözlük erkeklerinin elleri
  bööööö
  3 -6 ... t i b b
 • dolar 5 5 oldu memnun musunuz reisçiler

  4.
  ben reisçi değilim, açıkçası ne memnunum ne de değilim. artık böyle şeyleri irdelemiyorum. pazarda, markette sadece ben zorlanmıyorum ki, reisçiler de zorlanıyor. nasıl olsa aynı gemideyiz. neden bu kadar takıyorsunuz ki kafanıza? onlar da ödüyor, siz de. boş verin, gülün geçin. inanın zor günler geldiğinde senden benden daha fazla haklarını arayacak onlar. 5.5 olmuş dolar, üretim yok, papaz üzerinden milliyetçilik kasıp bütün suçu papaza ve amerikaya atıyorlar atıyorlar. bunlar çok fena moruk. seçmen kitlelerini çok iyi tanıyorlar, güzel gaz veriyorlar. adamlar bu konuda çok iyiler. akpartili 45-60 yaş arası seçmen "ameriganın oyunu bunlar, babazı vermeyecez" diye geziyor ortada.
  8 -6 ... t i b b
 • aldatmayan kadın

  128.
  valla bi kadına aşığım. aldatmamak hususunda kendime çok güvenirim. ama buna rağmen ben aldatırım, o aldatmaz derim kendi kendime. o kadar güveniyorum. bulursanız tertemiz insanlar erkek kadın her yerde.
  6 -1 ... t i b b
 • yeni şeyler getiriyorum