• uyumadan önce artık dua etmiyor olmak

  38.
  ilkokuldan lisenin sonlarına kadar yaklaşık bi 10 yıl kadar her gece yatmadan evvel dua ederdim. sırası ile üç kere ihlas, bir kere fatiha, bir kere nas-felak, üç kere de ayetel kürsi okurdum. okumadan uyuduğum gece hatırlamıyorum galiba. aşırı huzursuz hissederdim.
  1 ... t i b b
 • kale3112

  293.
  hayır bu çocuğun bana mı cinsel eğilimi olacaktı? karşı cinse ilgisini belli etti diye yazarların dışlandığı tek sözlük uludağ sözlük galiba. gizliden gizliye eşcinsel mi bu millet, ben anlayamıyorum. bir erkeği bir kadına ilgi duyuyor diye yargılamak kadar saçma bir şey olamaz amk
  14 -6 ... t i b b
 • tesettürlü kadınlar özgür değildir iddiası

  1.
  tesettürlü kadın özgürdür. çarşaflı kadın da özgürdür. lakin ağzına, gözüne peçe çeken, kimliği elinden alınan hiçbir kadın özgür değildir, aksi kabul dahi edilemez. insanları giyinişleri ile yadırgamak, yobaz diye nitelendirilen taraftan daha da yobazlık barındıran bir eylem. tahammül edemediğim tek nokta, gözlere ve ağza peçe çekilmesi... kişinin resmen tüm hürriyetleri elinden alınıyor gibi. o artık insan değilmiş gibi.
  1 -1 ... t i b b
 • pelin çift osmanlı yı savundu diye mi tepki aldı

  9.
  pelin çift osmanlı savunması için tepki almadı. pelin çift konuk ettiği adamların tarih bilmeden belli başlı konuları şişirerek belli bir kesime oynadığını inatla görmezden gelerek gerçekleri konuşan murat bardakçı karşısında bilgisizliği ile ezilip, hiç hoş olmayan şekilde tepkiler vererek saygısızlık yaptı. artık herkes bulunduğu yeri zerre hak etmediğini konuşur durumda. videoyu izlersen güzel kardeşim, ne kadar aciz bir konumda olduğunu anlarsın.
  1 -2 ... t i b b
 • şahsiyet dizisi

  5.
  türk dizi sektörünün kanayan yaralarını "şahsiyet" ve "dip" dizileri ile sarmaya geliyor puhu tv. ilk dizileri fi idi. zira çok dikkat çekmeleri gerekecekti ve yine sansürün kol gibi gezdiği televizyon sektörüne inat cesur bir dizi yayınladılar, yani en azından ülkemiz için cesur bir dizi. e haliyle toplamda 17 milyon farklı kişi tarafından 100 lerce milyon izlendi bu dizi. şimdi ise aşk üçgenlerinden ziyade farklı farklı yapımlar ile geliyorlar. özellikle şahsiyet'in inanılmaz beğenileceğini, çok ses getireceğini düşünüyorum. haluk bilginer manyak bir seri katil rolünde ve karakter alzaymır... bu cumartesi ilk 3 bölümü yayınlayanacak puhu tv'de.

  edit: internet dizisi olduğu için bölümleri 60 dakika ya da daha kısa olur muhtemelen.
  3 ... t i b b
 • stephen hawking

  491.
  bilim için, insanlık için yaptığı her ama her şey için teşekkür etmek varken bazıları yine nefretini kusmaya başlamış, adamın cehenneme mi cennete mi gideceğini tartışmaya başlamış... siz allah mısınız?size mi kaldı insanları yargılamak?
  6 -1 ... t i b b
 • az bilinen görgü kuralları

  184.
  yemek yerken ağız şapırdatmamak. kimse bilmiyo galiba, etrafımda ağzını şapırtmadan yemek yiyen insan yok. benim kulaklarıma günah değil mi? baba burdan sana sesleniyorum, herkese atar gider yapıp sana yapamıyorum, yapma baba, yapma, şapırtma ağzını, yapma.!!!!!
  13 -1 ... t i b b
 • otobüste öpüşen gençlere müdahale eden çomar

  34.
  öncelikle müslüman değilim, çomar hiiiiç değilim. otobüsteki adam gibi tepki vermesem dahi çok sinirlenirdim bu duruma. zira orası toplumun her kesiminden insanın barındığı bir toplu taşıma aracı. orada inançlısından inançsızına birçok insan var. tıpkı ben gibi bir inançsız insan da bunu insan içinde yaşamalarından rahatsız olabilirdi. ya da inançlı bir insan, yakınlığı dışarıda haram bilip sadece evinde yaşayan bir insan buna tanıklık etmek istemeyebilir. bu dünyanın en doğal hakkıdır. kamusal bir yer orası. öyle bir alanda üstte de yazılmış dilediğin her şeyi yapamazsın. birkaç ay önce kadıköy sahilde birbirlerine oral seks yapan amcalara "oroso komosol olon tomom mo" demeyi biliyordunuz homofobik kardeşlerim benim. şimdi neden aynı şeyleri söyleyemiyorsunuz? olayları yorumlayış biçimlerinize, şov olsun diye konuşmalarınıza bayyyılıyorum ya ahahahahhahaha. istemiyorum kardeşim, görmek istemiyorum böyle dışarıda yiyişen insanları görmeyi. bunun için ille çomar, dinci vs olmaya gerek yok. ayrıca enteresan bir başka boyut daha var: sen nasıl insanların içinde sevdiceğini öpersin ya... insan biraz kıskanır, kıyamaz, paylaşamaz onu kimseyle. kadın için de erkek için de durum bu olmalı. yalnız kalmalı ve öyle yaşamalı tüm arzuları. sokak ortasında, otobüste, parkta vs herhangi bir kamuya açık alanda, insanların tonla olduğu bir alanda zerre çekinmeden sevgilisini öpen insan çok net söylüyorum saygısız ve sevgilisine zerre sevgi beslemeyen insandır. hani etrafta kimse olmaz, bi öpücük kondurursun dudaklarına, onu da anlarım ama otobüste 1000 kişi var lan aıjdsıjdasıda. düşünsene işten çıkmışsın, sabahtan akşama kadar milletin ağız kokusunu çekmişsin ve hala çekmeye devam ediyorsun, yorgunluktan dizlerinin bağı çözülmüş, 10 dakikada gideceğin yol trafikten olmuş sana 1 saat, önünde de öpüşüyorlar. tekrar düşündüm de ben de sessizliğimi bozar tepkimi gösterirdim, tabi bunu daha sakin bir biçimde yapmaya çalışırdım.
  12 -2 ... t i b b
 • bir insanın kaliteli olduğu nasıl anlaşılır

  30.
  bir insan yalan söylemiyor ve kimsenin hakkını gasp etmiyorsa kalitelidir.
  4 ... t i b b
 • bu başlıkta meriç gibi entry giriyoruz

  7.
  kızlar başınızı yaslayıp gözyaşlarınızı dökeceğiniz koskocaman omuzlarım daimi sizindir...
  6 ... t i b b
 • bir yazar

  606.
  vaaay be gecenin bu saatinde oylandım. çok uzun zamandır bir yazar tarafından oylanmıyordum herhalde. yeterince şaşkınım.
  5 -1 ... t i b b
 • bir sözlük kızına şarkı armağan et

  236.
  kızzzzzzzzzlar hepiniz üstünüze alabilirsiniz. beyler siz de.

  https://www.youtube.com/watch?v=ALZHF5UqnU4+
  1 ... t i b b
 • kadın vücudu vs erkek vücudu

  6.
  kadını vücudu doğumda vs durumlarda sürekli deformasyona uğrar. fazlaca östrojen barındırdığı için çabuk yağlanır. doğurganlığı simgelediği için bazı yerleri, bize çok seksi geliyor tabi ama; dünyaya dair hiçbir fikri ve cinsiyeti olmayan birine sorsak, erkek vücuduna kusursuz diyeceği aşikar. duvar gibisin, güçlüsün, kolay kolay sarkmaz bi yerin filan. estetik açıdan daima avantaj.
  3 -1 ... t i b b
 • gecenin şiiri

  11690.
  Yalnız ben mi inkâr ediyorum Allahı
  Mevsimler benden kâfir
  Ya kuşlar ve ağaçlara, ne buyurulur
  Uzun söze lüzum yok
  Şahidimdir
  Beş parasız gezdiğim sokak
  Bir zaman yaşadığıma
  Ve bir hâtıra olsun diye
  Benden size
  Hiç sıkılmadan söyleyebilirim
  Sarışın kızlara bayıldığımı…

  muzaffer tayyip uslu.
  1 ... t i b b
 • siniriniz bozulunca napıyorsunuz

  77.
  çok sakin bir adamım. bende galiba peygamber sabrı var. gülüp geçerim ya da sessiz kalırım. eğer sinirlendiysem içimden bir ayı çıkıyor. nikim dahi ondan esinti baksana. vurup dökerim, dövebileceğim biriyse, erkekse filan üzerine giderim. kadınsa, kendime ya da etrafa zarar veririm. çılgın bi boşalma yaşar etrafın amınakoyarım. anlık bir sinir boşalmasından sonra ise hala bir şeylere sinirliysem yutuptan sevimli kedi köpek videoları izlerim. aşırı rahatlıyorum.
  4 ... t i b b
 • en nefret ettiğiniz yazar

  31.
  kimseden nefret etmiyorum. birini nefret edecek kadar önemseyeceğimi zannetmiyorum burada. bu sebepten donuz listem de bomboş. sanal bir ortamda neden birine nefret besleyeyim ki? sevmediğim birkaç yazar var, onlar da açıkçası çok sikimde olmuyor, beğendiğim bir entrysi varsa artılarım hatta.
  4 -3 ... t i b b
 • hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

  463.
  mesaj atıp niye kaşınıyosun olm

  koala fakat ne fayda;

  hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor
  3 ... t i b b
 • sevilmeyen hitap şekilleri

  369.
  annem
  bebeğim
  canım

  dilini götüne sokasım geliyor bana böyle hitap edenin.
  6 -1 ... t i b b
 • hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

  460.
  frktmz krds frktmz, senin için bi istisna yapabilirim...

  hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor
  10 -3 ... t i b b
 • hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

  457.
  zihnimde çizdiğim birkaç yazar var. konuşmalardan, entrylerinden, bende yarattığı etkiden yapıyorum bunu. zihnimde canlandıkları şeklin ürünü olan entryleri okumayı çok seviyorum. bunların hangi yazarlar olduğunu söyleyecek değilim, sapık mısın beni zihninde çiziyon filan der biri sonra. ne gerek var.

  edit: size ne lan, belki mezara götürcem
  4 -3 ... t i b b
 • yeni şeyler getiriyorum