• kelimelik

  580.
  tibbers
  gelin oynayak.

  edit: hadi la hadi
  yok mu oynayan kimse
  üsttekine de davet attım
  2 3 oyun aynı anda oynamak istiyorum
  2 -2 ... t i b b
 • 3 ocak 2018 magnus carlsen hikaru nakamura maçı

  1.
  https://www.twitch.tv/chess

  şuradan izlenebilecek olan maçtır.

  enteresan bir şekilde magnus carlsen gibi bir oyuncu kafa dansları ile rakibine psikolojik üstünlük kurmak mı desem, atışmaların ürünü bir umursamazlık mı desem etkilemeye çalışıyor.

  edit: bunlar kim diyen arkadaş; magnus carlsen satrançta dünya şampiyonu. hikaru da güçlü rakip.
  2 ... t i b b
 • kelebeğin rüyası

  331.
  izlemek isteyip de internette bulamayanlar yarın gece show tv'de izleyebirler. saatini çok hatırlamıyorum, yayın akışından bakabilirsiniz. yarın gece yine yazcam başlığa zaten. ben gibi izlemek isteyen çok insan olabilir. sadece bi kere izleyebildim, çok hatırlayamıyorum.
  2 ... t i b b
 • uludağ sözlükte olup diğer sözlüklerde olmayan şey

  2.
  sin si lik

  kim dost kim düşman belli olmaz burada

  oy hırsızı tipler dilediğini yapar
  dingonun ahırı yaparlar burayı

  başka sözlüklerde bunlar söz konusu değil.
  9 -4 ... t i b b
 • tanrı insanlara neden görünmez

  4.
  evreni tanrı yarattığına göre tanrı pratikte evrenden büyük olmalıdır. evrenin büyüklüğü göz önüne alındığında tanrıyı görmek söz konusu olamaz. tanrı evrendir ya da evren tanrının bir parçasıdır da denebilir. ve tanrı yarattıklarından bağımsız olmalıdır. görebilmen için içinde bulunduğumuz evrene tabii ve madde olması gerekir ve bu da onu yarattığının içine hapseder. tanrının baldırından kendini insanlara gösterdiği filan söylenir bazı kaynaklarda. mistik şeyler aslında biraz. tanrının görünmesi ya da görünmemesi her türlü tutarsızlık.
  4 -2 ... t i b b
 • dempatikçiler vs ibrahimciler vs arifeciler

  4.
  bir meriç olarak dempatikçiyim
  ki kimse beni manipüle edemez

  zevk ile yazıyorum şu an

  teşekkürler.
  12 -15 ... t i b b
 • ben bu yazıyı arife ye yazdım

  2.
  arifeceğim;
  gerçekleri görüp sinsi bir ifşacıyı göt ettiğin için seni tebrik ediyor, alnından öpüyorum

  hoşça kal
  güzel insanlarla karşılaşman dileği ile.

  edit: yazdıkça siliyorlar
  entryleri taşıyın
  ben eğlencem daha
  12 -4 ... t i b b
 • dempatik nickaltının sol frameye gelmemesi

  75.
  bir kadının özeli, hayatı sırf dışarıdan dahil olan bir kadın uğruna sözlükte herkese teşhir ediliyor. bir çocuğun varlığından bahsedilip duygu sömürüsü yapılıyor ve sinsi uludağ sözlük yazarları o entryyi artılara boğuyor. çoğu da dempatiği tanır ve okur. kıskanç luzır tayfa yapıyor bunu. dün de yazdım, burada suni bir güruh var, seni oylar, arkadaşın olurlar, sonra biri gelir seni eleştirir hooooop onun tarafına geçerler. haysiyetsiz, saplantılı bir adam geliyor, her şeyi ifşa ediyor, zamanında bana bile tibb dempatikle konuş o seni dinler belki yazabilen bi adam, her şeyi ifşa ediyor ve sözlüğün onayını alıyor oylarla. başlıkta kadına orospu deniyor, ibrahim denen kekoya tepki verenler eksi yağmuruna tutuluyor. dempatiğin köhne evine, masum çocuğuna kadar her şeyden bahsediliyor... bugün dempatik bir entry giriyor ve çektiği acıları anlatmak zorunda kalıyor. neden? neden çünkü özel hayatı çirkin bir şekilde ifşa edildi, mecbur kaldı. ben hiç dempatiğin derdini anlattığını görmedim. ablayı severdim, daha bi çok sevdim. ben annesiz büyüdüm, çocuğu için verdiği savaş ona olan saygımı artırdı. birisi bana yazmak istemediğim şeyleri yazdırsaydı, hayatımı yanlış anlatsaydı onu bulur ağzını yüzünü yamulturdum herhalde. arife misin nesin ablacım aptal olma, buraları okuyormuşsun, seni manipüle eden, ayyaş, ifşacı, onursuz bir adamla bütün bir ömür aynı yastığa baş mı koyacaksın? 2 günde yatağa attığı kadınları anlatıyormuş millete, gir sözlüğe, ulaş kadına, her şeyi öğren, kararını ver ablacım. kedi medi ile de buluşmuş bak. vay aminakoyim biz ömrü hayatımızda sözlüklerden tek bir kadınla buluştuk, sinsi piçler kadar olamadık. adamlar makina gibi. en çok bunlardan korkacaksın abi.

  arife aptal olma aptal...

  aklınla taşak geçiyorlar, izin verme
  22 -23 ... t i b b
 • yazarlar 2018 de kaç yaşına giriyor

  133.
  sanırım artık 23 yaşımdayım diyebilirim. 6 ay sonra da 23. yaşımı dolduruyorum. ben çok küçüktüm, ne ara büyüdüm ki vay be
  3 -3 ... t i b b
 • domestik ev hanimi

  222.
  seni sevmiyorum kadın
  sevmeyeceğim.
  3 -5 ... t i b b
 • t i b b

  183.
  işte bazen öyle gecelerin oluyor ki meriçlik neyin yapamıyorsun. neyse beyler siperleri boşaltıp kızları sakladığınız yerlerden çıkartabilirsiniz. başlarını yaslayacakları omuz beni bile taşımıyor.

  ben ve entrylerim boş birer tenekeyiz. ben kocaman bi ergenim

  iyi geceler
  5 -14 ... t i b b
 • karşı cinste aranan özellikler

  119.
  yalan söylemesin
  nankör olmasın
  çocukları sevsin
  beni sevsin
  ardımda dursun, ellerimi bırakmasın
  asil olsun
  haddime değil ama

  benden kat kat olgun olsun

  ve yalan söylemesin
  yalan kötü bir şey.
  7 -1 ... t i b b
 • beni öp sonra doğur beni

  8.
  annem çok küçükken öldü
  beni öp, sonra doğur beni.

  cemal süreya'nın şiirinden bir kısım. annesini kaybeden adamların onu annesi gibi sevecek kadınlar arayışı ancak bu kadar net anlatılırmış. insanın içini dağlar.
  14 -3 ... t i b b
 • sözlük yazarlarının itirafları

  171454.
  bugün eve kiracının çocukları geldi. annelerinin işi varmış. bir tanesi çok ufak, kalbi delik, çok yaramazlık yapmaması gerekiyor. ben de geçenlerde ufak çocukları terbiye eden dadıyı izlemiştim, çocukları bir yere oturtup göz teması kurmadan ceza veriyordu. kapı otomatiğine saldırıyordu çocuk. ben de oturdum kapının dibine, çekyat ile benim aramdan çıkamıyordu çocuk. ama bu çocuklar normal değil he. yaramazlık konusunda bunlardan kralı yoktur.keyifleri yerindeyken gözlerinin içine bakarlar, bi kere senden o enerjiyi alsınlar, af buyur o evin amınakoyarlar, hiçbir güç engel olamaz onlara. öyle ağlarken sürekli anneme gidicem ben diye bağırıyo. ben sandım ki yanına gitmek istiyor. meğersem annesi gelmeyecek sanıyormuş. aklıma çocukluğum geldi. onun yaşlarındaydım, hayal meyal hatırlıyorum, uyanmıştım, altıma işemiştim, evde de kimse yoktu. annem beni terk etti sanmıştım, camı açıp çığlık atmaya başlamıştım. korkudan hıçkıra hıçkıra ağlıyordum. böyle birden sokağın başında annem belirmişti, eve gelip üzerimi değiştirip bana sarılmışı, yemek yedirmişti. çocukluk travmalarımdan herhalde bu da. o çocukta bu hissi yaşadım, tekrar hatırladım ya, elim ayağım birbirine girdi, ağlamamak için kendimi zor tuttum, mezarlığa koşmak istedim. sonra zaten ben çocukları çok severim. o çocuğu ayrı severdim, artık kafasını ısıracak seviyeye geldim. ağlaması bitince gidiyo geliyo beni korkutuyor filan. velet çok pis yerimden vurdu beni, o oldum bugün. neyi istese al lan senin olsun diyecek kıvama geldim. umarım iyileşir. ama bak iddia ediyorum böyle bi yaramazlık yok.
  27 -4 ... t i b b
 • tanrı fikri neden var

  2.
  tanrı fikrini ilk ortaya hangi toplum ne zaman atmış bilinmiyor ama binlerce dinin binlerce tanrının türeyip yok olduğu, bazılarının hala varlığını sürdürdüğü bir dünyada yaşıyoruz. eskiden insanlar uzandıkları çimlerden yıldızlara bakıp ay'a taparlarmış, türlü türlü mitler ortaya atarlarmış. mesela güneşin faydalarını bakıp güneşe tapanlar olmuş. bir adam çıkıp kendini tanrı ilan etmiş, bir adamı birileri tanrı ilan etmiş. insan düşünebilen, en önemlisi öleceğini bilen bir yapı. ölüm korkutucu bir şey başına geleceğini bildiğinde. başka bir canlı bunu sorgulamaz, doğar, yaşar ve ölür. ölmekten korkan çoğu insan dinlere, tanrılara sığınmış; birçok insan da kontrol etmek istediği insanları yine tanrı fikrine inandırıp cennet vaadi ile kontrol etmiştir. aslında çoğu tanrı fikri, dogması, miti bir öncekinin kopyası. tanrılar ve dinler aynı iken sadece isimler değişmiş. birbirine benzeyen zilyon tane mit bulabilirsiniz. bunun dışında insan yine düşünebildiği için bazı acizliklerinin farkına varmıştır ve sığınacak güçlü bir fikir istemiştir. kim istemez ki her sıkıştığında ellerini açıp yardım isteyecek birini. günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile yeni dinler türemiyor artık. eski dinlere olan inançlar da gittikçe azalıyor. veya düşünce akımları benimseniyor; agnostisizm, apateizm vs gibi düşünceler. tanrı fikri her zaman olacaktır, evrimi hep devam edecektir. neden sorusunun cevabının da hiçbir şekilde dolu olarak verilebileceğini düşünmüyorum. belki de insanın içindeki inanma arzusundadır.
  3 -2 ... t i b b
 • sözlük yazarlarının hisleri

  13.
  şu an vicdan azabı çekiyorum. birine o kadar şiddetli bağırıp kalbini kırdım ki, gözleri titredi karşımda. çok utanıyorum. ben çok sakin bir insanım ama patladığım zamanlarda çok acımasız oluyorum. vicdan azabımı gidip telafi etmek istiyorum ama zor yani. bunun dışında, özlemeye, kendimi mahvetmeye devam. hissetmemeye yeğlerim kötü hissetmeyi. hissiz olmak çok kötü bir şey.
  3 -3 ... t i b b
 • kara erik habbesi

  12.
  şirinyer caddesi menderesten geçiyo cahil habbe bunu nasıl bilmezsin

  donuz.
  2 -4 ... t i b b
 • uludağ sözlük

  20762.
  kanka bak buradaki her şey, herkes suni. yüzüne gülerler, oy verirler, mesaj atarlar, kankin olurlar ya. çok eğlenirsiniz. bir gün biri gelir etik olmayan bir şekilde seni eleştirir, özelini filan açar herkese, o sevdiğin kankaların sana sırt döner, enteresan bir şekilde gizliden seni yereni artılayıp seni eksilerler. çok iki yüzlü, kıskanç, hayatta hiçbir başarısı olmayan, böyle demek istemiyorum ama hem fiziksel hem ruhsal çirkinliklerini burada gizleyen, yeri geldimi de sinsice ortaya çıkartan leş bir kitle var. suni oylarla popüler olurlar, kankacılık oynarlar, herkesi seviyormuş gibi takılırlar, fikirlerini hep saklarlar, anket başlıklara yazarlar. ve onlar hep çok sevilir.
  10 -3 ... t i b b
 • evrenin varlığının zorunlu nedeni tanrı mı

  1.
  evrenin var olabilmesi için tanrıya gerek var mıdır yok mudur tartışılır; lakin günümüzde var olan dinlerin tanrılarının tanrı olmak ile uzaktan yakından alakasının olmadığının, tamamen insan ürünü olduklarını düşünüyorum. bu sorulara cevap vermenin olanaksız olduğunu, evrenin çözülecek tonlarca gizemi olduğunu, ve çözülen gizemlerin hiçbirine yetişemeyeceğimizi kabul etmek lazım. bilinen evren yüzde 4 iken insanların kendilerini ve yaşadığı gezegeni evrenin merkezine koyup, her şeyin bir tanrı tarafından kendileri için yaratıldığını ve bu yaratılışın ölümden sonra cennet ile süsleneceğini, akabinde de evrenin yok olacağını iddia etmek saçmadır. zira yaratılış hikayelerinde; tanrı önce dünyayı sonra da ay'ı güneş'i evreni yaratmıştır. evrenin merkezi her zaman dünya olmuştur. ölüm korkusu ile türetilen ve öldükten sonra da bir şekilde var olma çabasındaki insanlar hep tanrıya sığınmıştır. bilinen evren yüzde 4 iken tanrıdan bahsetmekten ziyade fazlasını öğrenip bir tanrı varsa ondan önce yarattığı evreni anlamak lazım. ille de tanrı yoktur gibi bir şey demek istemiyorum çünkü ben bir yaratıcıya yürekten inanıyorum lakin bu sadece bir inanç. herkesin öyle olmalı, inanç işte, kalpte yaşanan bir his. büyük patlamanın ardındaki şey, enerji, tanrı, güç vs her ne ise, bizim bilmediğimiz fizik kurallarından, zaman ve mekanın olmadığı bir hiçlikten evreni yaratmıştır ki bu bir inanma sebebi olabilir. ama yine de bu varlığın zorunlu nedeni tanrıdır demek saçma olabilir. çok karışık şeyler.

  çoğu dinde, mitde,

  tanrının evreni yaratıp dinlenmeye çekildiği söylenir
  hatta tanrı 6 günde evreni yarattı 7. gün dinlendi denir.
  3 -2 ... t i b b
 • evli kadınların sözlükte yazma amacı

  109.
  sözlüğü ne amaçla kullandığı önemlidir. yazmak ve fikir sahibi olmak için yazan kadınlar da var, evli olduğu halde acayip acayip şeyler çeviren kadınlar da var. bütün evli kadın-erkek yazarları genelleyemeyiz. ha bence burada fikir sahibi olmak ya da yazmak gibi şeylerin değeri yoktur orası ayrı. ekşi sözlük bunun için en güzel sözlük. hele evli bir insan instela sözlükte yazıyorsa geçmiş olsun. evli adamlar da takılıyor burada. karısını kocasını buradan aldatan tonla insan var. ruhunuz orospu olmasın. sözlük işte yazın çıkın. bekarın flörtü oluyor, aaa nasıl olur filan diye triplere giriyorlar. şu sözlükte kadın olmasa erkek, erkek olmasa kadın yazmaz. istisnalar elbet vardır. hadi bakalım.
  5 -3 ... t i b b
 • yeni şeyler getiriyorum