• 30 yaş altı erkeklerin cinsel olarak zayıf olması

  4.
  düzenli beslenme, uyku ve spor olduğunda yaşın açıkçası çok önemi olmuyor. ayrıca erkeğin zirvesi 30 yaş da değildir. 40 yaş zirve yaştır. 50 gibi düşmeye başlar testosteron. ama şimdi 30 yaşında, düzensiz bir adam ile 20 yaşındaki sağlıklı adam arasında çok fark var. bunu genelleyemezsin.
  1 -1 ... t i b b
 • tengir budun

  2.
  ohh be derin bir nefes aldım
  çok önemliydi bu mesaj

  herkes birbirinden mal amınakoyayım
  ben çıkıyorum arkadaşlar sözlükten
  yeterince sıkıldım

  iyi günler.
  22 -9 ... t i b b
 • kartalatt

  16.
  https://www.uludagsozluk.com/e/38568533/

  an itibari ile nikaltını yalamaya karar verdiğim, birçok yazarı da bu yalama serüvenine davet ettiğim yazar.
  2 -4 ... t i b b
 • sarhoş olmayacak kadar içki içmek caizdir

  6.
  mesela viski kanseri önler. şimdi sarhoş olmayacak boyutlarda viski içersem günahın aksine allah'ın nimetini faydalı bir şekilde kullanıp sevap kazanmaz mıyım? ki bilen bilir viskinin alkol oranı fazladır, tadı zehir gibidir. ne kadar zor bir iş onu içmek... için, içtirin...
  ... t i b b
 • kocasına kahvaltı hazırlamayan kadın

  45.
  sabahları kahvaltı edebilen bi insan değilim. uykumu alırsam çok yerim o ayrı. evlenince de kadınımın bana bir şeyler hazırladığını görmek isterim. ki ben de ona hazırlarım. yumurta ve yulaf yiyor da olsam, beraber yemeli, beraber kalkmalız o sofradan. bu kadın için bir zorunluluk değil de, biraz düşünceli olup yumurtamı da koysun yani ocağa... sanki kadınlara küfrediyoruz başlıkta. bir kadın bana yemek hazırlıyor, bana süsleniyor, benim kafamı sikmiyorsa ben ondan başka kadın bilmem. kendinizden vereceksiniz biraz, yani her iki taraf da yapacak bunu. bu şekilde niye yapalım, kadın zorunda mı vs demek saçma. tez zamanda birbirinizi yersiniz. düşünsene aminakoyim sabah kalkmışsınız eviniz sıcacık, yemek hazırlayıp yiyorsunuz, beraber kalkıyorsunuz sofradan. çoluğu çocuğu doyuruyorsunuz. ben gidip de poça yiyemem. böyle bir ilişkim olursa soğurum, her erkek soğur amk. staj yaparken bir abi evli olmasına rağmen kuru kuru poça yerdi. üzülürdüm. ben kendime bakarım da, maksat aile hissetmek.
  5 ... t i b b
 • kedilerinbabasi57

  215.
  kardeş bu yazar beni de yazar yazmaz artılayıp favlıyor... yoksa... bana da mı aşık aq? sanmıyorum. seni de yemiş erik. burdan düğün çıkmaz.

  kalbim çok kırık biliyo musunuz
  yine duygularımlan oynandı

  edit: ağzına küreklen vuralım kara erikim.
  15 -14 ... t i b b
 • sözlük kızları

  438.
  ekmek gibi, nimet gibi olanları tenzih ederim ama af buyurun bazıları çok mal.
  7 -2 ... t i b b
 • diyanete göre 9 yaşındaki kızın evlenebilmesi

  6.
  hala yobaz diyorlar adamlara. kanka senin dinin tam olarak bu ya. peygamberin dedesi yaşındayken 9 yaşında bir kızla evlenmiştir. sen şimdi bunu kıvırabilirsin, biz buna karşıyız diyebilirsin ama yüz binlerce çocuk gelin var. neden diye sorduğunda da "peygamberim evlendi" diyorlar. kabul edin bu gerçeği kardeşim. 1400 yıl önce insan ömrüm kısaydı ve kimse erken evlenmeyi sorgulamıyordu. o zaman ile günümüz arasında büyük bir ahlak farkı var. insanlar artık 100 yaşına kadar yaşayabiliyor; teknoloji, tıp vs çok ilerledi. o yüzden islam evrensel değildir. bugün ve o zaman arasında uçurumlar vardır. o sahiplendiğiniz ahlak kavramında bile çelişiyorsunuz.
  6 -9 ... t i b b
 • tanrı varsa insanlar neden bu kadar acı çekiyor

  4.
  senin övündüğün tanrını eleştiriyoruz burada. tanrı vardır ya da yoktur gibi bir kaygım yok benim. benim için bir yaratıcı vardır ve bilinemez. senin tanrının belli başlı iddiaları ve tutarsızlıkları var, biz şu an bunları eleştiriyoruz. senin iddia ettiğin tanrı yani. yoksa benim için bir yaratıcı vardır ve ateist değilim.

  anneye babaya nefret duymak ve onları suçlamanın konu ile zerre alakası yok. bu kadar sığ ve insansı bir örnek verilemez. her şeyin sebebi tanrıdır ve ben çıkıp da anneme babama, beni neden doğurdunuz diyemem, o vakit onlar da dedelerime küssünler. tanrı anne baba da değildir, insansı olamaz, insan ürünü olan hiçbir tanrı kabul edemez. burada verilen çokça örnek insan aklının acizliğinden kaynaklanır.

  hiçbir dindarın şu güne kadar kader kavramını açıklayıp tatmin edici bir şeyler söylediğini görmedim ben. hadi şimdi ben bu entryyi yazdıktan sonra şey örneğini de ver; sınavdayız ve tanrı kimin kaç alacağını biliyor filan. ben toy ateist çok gördüm de, bu kadar boş bir zihni onca cümle ile süslü ve dolu göstermeye çalışıp aslında hiçbir şey anlatmayanı yeni görüyorum. sen bunun sağlam bir örneğisin *
  7 -10 ... t i b b
 • doğru konuşan yazarların sözlükte sevilmemesi

  11.
  kesinlikle doğru olan önerme, altına imzamı atarım. herkese yaranan, hiçbir şekilde tarafını belli etmeyen, bütün gün anket dolduran, onlarca yazarı okumadan şukulayıp karma kasan, oy hırsızlığı yapan tayfa her daim daha çok sevilir. suni bir kankacılık yaratıyorlar. en çok bunlar kazıyor birbirlerinin kuyularını, haberleri yok. ben onları hiç sevmiyorum.
  4 -2 ... t i b b
 • tanrı varsa insanlar neden bu kadar acı çekiyor

  1.
  tanrının her şeye gücü yetiyorsa; insanların, canlıların acı çekmediği, mutluluğun daim olduğu bir dünya yaratabilirdi.
  eğer tanrı sonsuz rahmet sahibi ise kötülüğü yok etmelidir.

  bunlara rağmen kötülüğü engellemiyor ise tanrı kötüdür.

  tanrı kötüdür. ben tanrının beni sevmesine endekslenmek istemiyorum belki? bana bu dünyaya gelirken soruldu mu? ben bu acılara maruz kalmak istedim mi? hayır. tanrının egosu mu vardır? tanrı insansı mıdır? her şeyin sebebi tanrıdır, her acının, her mutsuzluğun. dünyayı o yaratmıştır, her şeyi o başlatmıştır. kusurlarımız da tanrının eseridir. onun bize bahşettiği kusurlar için ondan merhamet dilemek ve yine onun egosunu okşamak ne kadar saçma bir mantık ve fiildir. bugünü dünü ve yarını robot gibi bilen; fakat insanların kendi kaderini seçtiğini iddia eden, kitabında da birçok inananın kaderinin çoktan çizildiğini, kalplerinin mühürlendiğini iddia eden eden bir tanrı figüründen bahsediyoruz. haha... neden onun hoş görmesini bekleyeyim ki?
  13 -10 ... t i b b
 • sarhoşken entry girmek

  520.
  bubaşlifin bu gece uoklanmanasi pardn uplanmamasi cok ayipsghddhd.
  6 -6 ... t i b b
 • anın görüntüsü

  30018.
  anın görüntüsü
  çocuuuuklaaar bile biliyorrrr
  ali ayşeyiiiiii seviyorrr
  8 -11 ... t i b b
 • sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları

  884.
  sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları
  sarışın bebe benim
  19 ... t i b b
 • uludağ sözlükten utanmak

  2.
  yaşım küçüktü, uludağ sözlük çok güzel derdim herkese. ama o zamanlarda da sahiden ateş ediyor sözlük. gogılda ekşinin altında çıkıyor, nitelik bakımından ekşiyle kapışıyor. bir keresinde birine sözlüğü gösterdim o sırada da (bkz: sevgilinin adet kanından şerbet yapmak) başlığı soldaydı. o günden beridir kimseye sözlüğü övmüyorum.
  10 -5 ... t i b b
 • arap dinine inanmak

  48.
  dili arapça, çıkış yeri arap toplumu, peygamberi arap, ezanı arapça... milli din değilmiş ama. evrensel olan kuran da arapça.
  5 -1 ... t i b b
 • deist

  266.
  deizme inanan kimse. bir yaratıcının varlığını kabul eder lakin dinleri, mitleri ve tüm dogmaları reddeder; bilimi esas alır ve tanrının bilinemez olduğunu söyler. o yüzden bilim ile tanrının yarattıklarını açıklayıp seküler bir mantık ile yaşar. var olan tüm inançlar içinde en huzurlu olandır.
  6 -1 ... t i b b
 • şener şen

  790.
  türk sinemasının yaşayan efsanesi. benim için gelmiş geçmiş en iyi türk oyuncudur kendisi. komedi dram ayırt etmeden her şeyi hakkını vererek oynar. ayrıca türk sinemasının kıvrandığı dönemlerde eşkıya filmi ile sinemaya hayat vermiştir. mütevazıdır. bilgili ve kültürlüdür, röportajlarını izlerseniz ne kadar naif bir adam olduğunu da anlarsınız. öğretmenlik de yapmıştır.
  7 -3 ... t i b b
 • uludağ sözlük hikaye tamamlama

  392.
  yatağının sıcağı eksikti. kalkıp sobayı doldurmaya üşeniyordu, doldurmayı bırak daha sobanın közlerini dökmesi vardı direğin dibine... akşam belki 10 bira içmişti, öylece, yapayalnız bakınıyordu etrafa. uzaklara baksa, en uzak mesafe hemen ilerideki yüksek binalardı. onlardan bile yalnızdı şamil. tir tir titriyordu yatağın içinde. hava çok soğuk, yorgan ısıtmaz olmuştu. son bir inatla ayaklarını halıya bastı, doğrulup sigarasını yaktı, duman içinde donar olmuştu sanki. bir şeyler yemeliydi.

  içimi daralttın şamil aq.
  7 -3 ... t i b b
 • facebook instagram whatsap twitter ı olmayan erkek

  75.
  hepsinde üyeliğim var. hiçbirini kullanmıyorum. sözlükler yetiyor bana.
  2 -2 ... t i b b
 • yeni şeyler getiriyorum