• tuning2002010

  13.
  bil mi yor sun

  copy paste argümanların bile çöp.
  3 -5 ... t i b b
 • peygamberin 9 yaşında ki karısı argümanına cevap

  20.
  ilk soru şu: 9 yaşındaki kız nasıl ergenliğe giriyor? pedofili nasıl ergenlik ile eş tutarsınız? çağımızda bu pedofildir. eğer adet gördüğü yıl 1. yaşı sayılıyorsa 17 18 yaşında bir kızın kendinden 20 30 yaş büyük biri ile evlenmesi ne derece doğrudur? himayesi altına alıyorsa bunu evlenmeden de yapabilirdi.
  ikinci ve can alıcı soru: günümüzde 9 yaşındaki kızla evlenmek ya da sizin tabirinizle ergenliğe yeni girmiş bir kızla evlenmek hem yasal olarak hem vicdanen suçtur. insan ömrü o zamana göre daha uzundur. insanlar 30 40 yaşında ölmüyor. kuran evrensel değil midir? buradan bu sonuç çıkar. o çağın ahlak kuralları şu an hükmünü yitirmiştir. bu sebepten dolayı kuran evrensel değildir. bulunduğu çağa ve topluma inmiştir. o çağlarda insanların peygambere tepki göstermemesi örnek verilmiş. insanlar erken ölüyor, erken evleniyordu. o çağ ile günümüz kıyas edilemez. o çok övündüğünüz ahlak kavramı dahi günümüzde çılgın farklılıklar gösteriyorken nedir bu özgüven ben anlamıyorum. ayrıca 9 yaşındaki bir kızın başka biri ile oluşunu meşrulaştırmaya çalışıyorsun şu an. doğaya atmışsın topu lakin dediğim gibi günümüzde ahlak kuralları daha farklı.
  üçüncü soru: ben neden sürekli peygamberin cinsel hayatını konuşuyorum bir dinde? neden ona mahsus helal kılınanları, eşlerini, eşleri ile olan birliktelik sırasını, 40 erkek gücünde oluşunu... bunlar evrensel bir dinde olacak şeyler değil.
  dördüncü ve son soru: yoksa sen dinini ispat etmekten öte insanlara haklı olduğunu gösterme çabası ile egonu mu okşuyorsun? mesele dinden öte ego mu? zira allah'ın senin savunmana ve argümanlarına ihtiyacı olmamalı.
  2 -3 ... t i b b
 • on iki kızgın adam

  2.
  (bkz: 12 angry men)

  efsane bir tek mekan filmidir. olaylara bakış açınızı sorgulamanıza sebep olur.
  1 -2 ... t i b b
 • sözlüğe mod olması gereken yazar

  51.
  ciddi ciddi tengir budun'un mod olabileceğini düşünüp uzunca fikrini yazanlar var. tarafsızlık namına hiçbir şeyin kalmadığı bir sözlük düşünün, primin çılgın attığı bir sözlük.
  8 -8 ... t i b b
 • uludağ sözlük evlenmelik erkek yazar veri tabanı

  78.
  fakirim
  arabam yok
  kaslıyım
  az çok uzunum
  saçlarım sarışın, hafif kır
  gözlerim rengini ben bile bilmiyorum
  kumralım
  kendi halinde beş parasız bir adamım
  şiir yazar aylak aylak gezerim

  benden koca olmaz kızlar fark ettim de...
  4 -4 ... t i b b
 • 00 a kadar 150 eksi alırsa sözlüğü bırakacak yazar

  17.
  çabuk çık siktir git bu sözlükten.
  9 -3 ... t i b b
 • ekşi sözlük yazarı olup uludağ da yazmak

  5.
  yav sahiden ben ne tür bir malım da ekşi'de yazmak varken burada yazıyorum? hayır bir de karı kız muhabbeti diyorlar da orada daha fazlası var. ben galiba bağımlıyım. yazmak istemesem de yazmıyom aslında. çözemiyorum. hayır bir de burada ergenler yazarlığımı sorguluyor, orada çaylak onay sırasında sürünüyor ya iyice bi garipsiyorum. ben gidiyorum amk.
  3 -2 ... t i b b
 • uluda aldığı artılarla mutlu olan yazarlar

  10.
  0:00 0:49
  7 -7 ... t i b b
 • eşimi dövmek istemiyorum müslüman olamaz mıyım

  19.
  derler ki yumruk atılmaz, avuç içiyle vurulmaz. bel, karın, göğüs, kafa vurulacak yer değilmiş. omzuna filan 4 parmak ile elinin dışı ile vurabilirmişiz. yav seni dinlemeyen bir kadını böyle yola getirebilir misin? hayır. kıvırmadan konuşun. millet bu ayeti duyuyor ve böyle irdelemiyor, karısını yatırıp tekme tokat dövüyor ve kuranda yazıyor diyebiliyor.
  1 -1 ... t i b b
 • özel mesaj almak isteyen yazarlar

  7630.
  canım sıkkın.
  gelin kafamız dağılsın.
  2 -3 ... t i b b
 • t i b b

  174.
  çabuk biri bana meriç desin.
  3 -12 ... t i b b
 • profesyonel kamikaze pilotu ii

  313.
  profesyonel kamikaze pilotu ii
  arkadaşlar başlık popiyken bana fakeleri var diyenlere buradan bir mesaj iletmek istiyorum. ben fake değilim tamam mı .ss

  bu arada kanki aynı cesareti senden de bekliyoruz.
  8 -9 ... t i b b
 • profesyonel kamikaze pilotu ii

  307.
  ya pkp lan oğlum yapma lan. dedikodu dediğin şeyin kralını yapan bir adamsın sen. tibb'i sevme, tibb şöyle kötü tibb böyle kötü diye kaç kişiyle mesajlaştığın be abicim sen. beni sevene bile katlanamazdım. seven yazarlara beni kötülerdin. sen galiba benim bunları bilmediğimi sanıyorsun. amınakoyim adama yakıştırdığın sıfatın aynısısın. ahahhahaha
  10 -13 ... t i b b
 • fifo

  28.
  (bkz: maliyet muhasebesi)

  (bkz: ilk giren ilk çıkar)
  1 -1 ... t i b b
 • tibb i evlendiriyoruz kampanyası

  2.
  yalnızlığım ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi lakin beni evermek biraz zor bir mesele. tebrik ediyorum kardeşim güzel çalışmışsın...

  (bkz: kara erik habbesi nickli yazara koca buluyoruz)
  2 -2 ... t i b b
 • serra pirinç

  4.
  kızın tüm fotoğraflarına baktım instagramdan. başka bir ünlüye böyle bir şey yaptığımı hatırlamıyorum. hipnoz eden bi tatlığı var, çözemiyorum.
  1 -2 ... t i b b
 • sözlük erkeklerinden sözlük kızlarına sorular

  83.
  beni neden sevmediniz kızlar?
  3 -1 ... t i b b
 • anne

  2141.
  toprağı çiçekleri daha bi güzel kokutur. yazmasında kokusu vardır hala. yazı tahtalarında anlatmıştı ölümü. ölüp gitmişti ben uyurken. camlarda ağlardım gizli gizli ölmesin diye. o yokken hiçbir şey eskisi gibi olmadı, ben eskiyi çok hatırlayamasam da hatırladıklarım çok güzel ve keşke dedirten cinsten. en çok eteğinin altına saklanmayı özledim. beni herkesin dediği üzre başka sevişini özledim.
  10 ... t i b b
 • hande yenerin storyde paylaştığı s serengil fotosu

  14.
  aralarında ne geçti bilmiyorum ama bir kadının bir kadını böyle ifşa etmesi doğru değil. müthiş bir ayıp. aynısını seren serengil de yapmış. seviye yerlerde. ikisi de birbirinden beter. bu ülkede bu kadınlara sanatçı deniyor, bunlar dünyaları yiyorlar. seren serengil mesela ne iş yapar ben bilmiyorum. sahi mesleği nedir? bilen biri bana söylesin. hande yener copy paste, popçu, boş beleş bir kadın. slow müzikleri güzeldi. kocaman oğlu var. yani ben onun oğlu olsam ve şu fotoğrafları görsem kahrolurum. hele bir tane paylaşılmış ki, ağız bantlamalar, kaslı erkekler, garip garip pozlar filan. ne gerek var bunlara? ben şahsen şu an ikisinin de mutlu olduğunu düşünüyorum. zira reklamın iyisi kötüsü olmaz. benim hep zoruma gitmiştir böyle insanlar dünyaları yerken başkalarının açlıkla sefaletle boğuşması. yazık.
  18 -1 ... t i b b
 • t i b b

  172.
  afedersiniz ama kasları yerine keşke beynini geliştirseymiş .s
  3 -4 ... t i b b
 • yeni şeyler getiriyorum